- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Tragedia na drodze

Do kolejnej tragedii na drodze doszło w miniony weekend. W wyniku wypadku, zmarł 19-latek. Od początku 2017 roku, na terenie powiatu szamotulskiego 9 osób zmarło w wyniku urazów doznanych w trakcie wypadków drogowych. To o dwie osoby więcej niż w całym 2016 roku. Apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność.

 

W miniony weekend (w nocy z 20 na 21 maja po godzinie 0.00) w Sękowie na trasie K-92 doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Interweniujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, iż 19-letni mieszkaniec gminy Międzychód, który kierował samochodem marki Volkswagen Passat, jadąc z kierunku Poznania w kierunku miejscowości Pniewy z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, następnie na pobocze i do rowu czołowo uderzając w drzewo. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Pomimo udzielonej mu pomocy medycznej, po kilku godzinach od zdarzenia zmarł.

 

Policjanci z szamotulskiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu i zabezpieczyli niezbędne ślady. Przyczyny niniejszego wypadku wyjaśniane są w ramach śledztwa prokuratorskiego.

 

Od początku 2017 roku na drogach naszego powiatu życie straciło 9 osób. To na tę chwilę o dwie osoby więcej niż w roku ubiegłym. W całym 2016 roku, w wyniku obrażeń poniesionych w wypadkach drogowych zmarło 7 osób.

 

Do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych (zarówno wypadków, jak i kolizji) należy nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowe cofanie, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, nieprawidłowe wyprzedzanie/ wymijanie.

 

 

Przypominamy więc wszystkim uczestnikom ruchu, aby poruszając się po drodze zachowali szczególną rozwagę i ostrożność. Wsiadając za kierownicę powinniśmy być trzeźwi i wypoczęci. Spieszący się kierowcy mogą (często poprzez zwykłą nieuwagę) stworzyć zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Warto pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od nas samych.  

 

 

 

22.05.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES