- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Tragiczny wypadek w Kaźmierzu

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w Kaźmierzu. 22-letni motocyklista oraz 20-letni pasażer pomimo reanimacji zmarli na miejscu.

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godziny 16.20 na ul. Szamotulskiej w Kaźmierzu. Po otrzymanym zgłoszeniu o poważnym zdarzeniu drogowym, dyżurny Policji na miejsce wysłał policjantów z szamotulskiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania doszło do zderzenia dwóch pojazdów- motocykla marki Kawasaki, którym kierował 22 – letni mieszkaniec Kaźmierza oraz samochodu marki Ford Mondeo, którym kierowała 41-letnia mieszkanka tej samej miejscowości. Po zderzeniu pojazdów, motocyklista oraz jego pasażer uderzyli w drzewo.

 

W działaniach ratunkowych brali udział ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo prowadzonej reanimacji motocyklista oraz 20-letni pasażer zmarli na miejscu.

 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej fordem- kobieta była trzeźwa. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Szamotułach, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów w celu zabezpieczenia niezbędnych śladów i materiałów dowodowych. Kryminalni przesłuchali pierwszych świadków wypadku.

 

Czynności na miejscu zdarzenia nadzorował również Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach oraz p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.

 

W zabezpieczaniu miejsca brały udział cztery zastępy Straży Pożarnej.

 

Postępowanie w sprawie powyższego wypadku prowadzą dochodzeniowcy z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

 

To nie pierwszy motocyklista, który zmarł w wyniku wypadku drogowego na terenie powiatu szamotulskiego tej wiosny. Kilka dni wcześniej – w czwartek 9 kwietnia br. w Gaju Wielkim doszło do wypadku z udziałem kierującego autokarem i 47-letniego motocyklisty. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, 47-latka nie udało się uratować- mężczyzna zmarł w szpitalu.

 

 

Mają na uwadze co raz cieplejsze dni, sezon motocyklowy można uznać za otwarty. Policjanci apelują więc w szczególności do kierowców jednośladów o zachowanie szczególnej ostrożności oraz rozwagi na drogach. Niemniej jednak, apel kierujemy również do kierujących samochodami. Przypominamy, że w przypadku wykonywania manewru, który wymaga zmiany pasa ruchu kierowca powinien zawsze spoglądać w lusterka. Pamiętajmy, że sytuacje, w których górę nad rozsądkiem i rozwagą bierze brawura, pewność siebie i zbyt szybka jazda mogą prowadzić tragedii.

 

 

 

 

 

19.04.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES