- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Tragiczny wypadek w Lipnicy

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w Lipnicy. W wyniku zdarzenia, zmarła jedna osoba. Przyczyny będą ustalane w ramach prokuratorskiego śledztwa. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze! 

 

Dzisiaj, około godzin 09.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Lipnicy.

 

Na miejscu okazało się, iż zderzyły się dwa pojazdy, którymi kierowały mieszkanki gminy Szamotuły. Policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia oraz przesłuchali jego świadków.  Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 58-latka, która kierowała samochodem osobowym marki Volvo, z niewyjaśnianych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z 33-latką kierującą seicento.  

 

Niestety, kierująca seicento w wyniku zdarzenia zmarła. Kierująca volvo została przewieziona do szpitala, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy oraz przeprowadzili wstępne badanie stanu trzeźwości urządzeniem elektronicznym, z którego wynika, że 58-latak była trzeźwa. Ponadto kobiecie została pobrana krew do badań.

 

Na miejscu pracowali policjanci z szamotulskiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego, a także Technik Kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie. W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia brała udział również Straż Pożarna.

 

Policjanci, pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca wypadku oraz pojazdów biorących w nim udział oraz sporządzili niezbędną dokumentację w celu zabezpieczenia materiałów dowodowych w sprawie.

 

Przyczyny oraz szczegółowe okoliczności będą wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

 

Apelujemy do kierujących o szczególną rozwagę na drodze. W dużej mierze, to od nas samych zależy czy jadąc samochodem bezpiecznie dotrzemy do celu. Pamiętajmy, że kierując pojazdem, mamy w dużej mierze w rękach życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Czasem warto zdjąć nogę z gazu i dojechać do celu kilka minut później, ale zrobić to bezpiecznie. Jeśli nie czujemy się na siłach aby kierować pojazdem (np. ze względu na zmęczenia) warto zatrzymać się i odpocząć chwilę nie ryzykując tym samym życia i zdrowia swojego i innych.

 

 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

 

 

 

 

 

28.05.2019

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES