- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Trzy dni- pięciu nietrzeźwych kierujących

W miniony weekend policjanci na terenie powiatu szamotulskiego zatrzymali w sumie 5 nietrzeźwych kierujących. Mając na uwadze zbliżający się długi weekend majowy, Policja w szczególności apeluje, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Apelujemy również do świadków, aby w takich sytuacjach niezwłocznie interweniować chociażby poprzez zawiadomienie Policji.

 

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża ich sprawność psychofizyczną, przez co trudniej jest się skoncentrować na drodze, a reakcje są znacznie opóźnione.

 

Zbliża się długi weekend majowy. Wielu kierowców wyruszy w podróż i na drogach będzie duże natężenie ruchu. Apelujemy więc o zachowanie rozwagi na drogach oraz o niewsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

Często osoba, która znajduje się pod wpływem alkoholu, czuje się pewniejsza siebie i nie myśli o zagrożeniach, które niesie za sobą wsiadanie w takim stanie za kierownicę. Dlatego też apelujemy również do świadków, aby widząc taką próbę niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję.

 

Policyjne statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Praktycznie każdego dnia, na terenie kraju zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Tylko w ten weekend na terenie powiatu szamotulskiego policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Do zatrzymań doszło w Szamotułach, we Wronkach w Niewierzu oraz w Mutowie. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku 43 do 58 lat. Jeden z nich kierował ciągnikiem rolniczym, jeden rowerem, trzech kierowało samochodami.

 

27.04.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES