- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Trzy osoby zatrzymane za kradzieże na 'legendę'

Policjanci z Szamotuł zatrzymali trzy osoby podejrzane o liczne kradzieże na tzw. „legendę”. Do przestępstw dochodziło od kilku miesięcy na terenie województwa wielkopolskiego. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany listem gończym w związku z niepowrotem do Zakładu Karnego. Natomiast jedna z zatrzymanych kobiet w mieszkaniu posiadała marihuanę. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 

Policjanci z wydziału kryminalnego szamotulskiej komendy, od pewnego czasu pracowali nad grupą oszustów działających na tzw. „legendę”, która okradała mieszkańców na terenie całego województwa. Ustalili, że sprawcy w godzinach przedpołudniowych, wchodzili do domów poszkodowanych pod pretekstem pożyczenia wody do chłodnicy samochodowej albo pozostawienia informacji dla sąsiada. Wykorzystując nieuwagę ludzi, okradali ich. 

22 marca br. policjanci zatrzymali 35-letnią mieszkankę gminy Luboń. Podczas przeszukania jej mieszkania policjanci znaleźli marihuanę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze kontynuowali pracę aby ustalić jej wspólników.

Efektem tej pracy były zatrzymania, do których doszło 26 kwietnia br. Kryminalni zapukali do drzwi kolejnych dwóch osób, 37-letniej kobiety oraz 35-letniego mężczyzny – mieszkańców Poznania. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Nie powrócił z przepustki do Zakładu Karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych, policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, biżuterie oraz notebooka.

Mieszkańcy Poznania wspólnie z zatrzymaną w marcu kobietą, w okresie od września 2015 roku do marca br., są podejrzani o popełnienie 23 kradzieży na „legendę”. Straty pokrzywdzonych to ponad 45 tys. złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

 

04.05.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES