- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Policjanci szamotulskiej komendy włączają się w akcję „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który w tym roku organizowany jest w dniach od 18 do 24 lutego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Akcja ta realizowana jest we współpracy z sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji oraz organizacjami pozarządowymi.

 

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach akcji osoby pokrzywdzone mogą skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych między innymi przez policjantów, prokuratorów, prawników, kuratorów oraz pracowników socjalnych.

 

W akcję, wzorem lat ubiegłych włączyli się również szamotulscy policjanci. Policjanci z Wydziału Kryminalnego będą udzielać porad w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach w dniach od 18 do 24 lutego, w godzinach od 7:30 do 23:00.

 

Wszystkie osoby, które zgłoszą się w tych dniach do policjantów będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc, jak również poznać prawa jakie w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym. Jednym z zamierzeń akcji jest uświadomienie pokrzywdzonym, że w trudnych dla siebie chwilach nie są sami.

 

18.02.2019

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES