- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Tylko u nas! Wywiad z posłem Rutnickim!

 

 

 

 

Co poradziłby  Pan młodym ludziom z Pniew, którzy chcieliby pójść w Pana ślady? Czy każdy może zostać  posłem?

 

 

Bardzo dobre pytanie. Przede wszystkim chciałbym wszystkich zachęcić do ciężkiej pracy. Mój przykład pokazuje, że nie jest ważne czy mieszka się w dużym, czy w małym  mieście. Gdy ma się determinację, nie ma rzeczy niemożliwych. Już w czasie gdy chodziłem do pniewskiego liceum wiedziałem, że chcę studiować nauki polityczne, dlatego też dużo czasu poświęcałem na naukę historii i wiedzy o społeczeństwie. W dużym skrócie: praca i wiara w sukces mogą każdego doprowadzić do celu, który sobie obrał. Jeśli jest to chęć bycia posłem dla mieszkańców Pniew, droga jest już przetarta i mam nadzieję, że ktoś pójdzie w moje ślady.

 

 

 

 

 

 

Co sądzi Pan o ostatnich inicjatywach kulturalnych, sportowych w Pniewach? Np. Mini Euro, czy Parada Konna ,, Wielka Pniewska” połączona z piknikiem historycznym. Czy mogą one stać się znakiem rozpoznawczym Pniew?

 

 

Jeśli chodzi o turniej Mini Euro to byłem pod wrażeniem organizacji tej imprezy. Międzynarodowa obsada turnieju dała niesamowitą możliwość naszym chłopcom z Pniew do sprawdzenia swoich umiejętności w grze z zespołami z Niemiec czy Słowacji. Nie zawsze wygrywaliśmy ale takie doświadczenia zaprocentują w przyszłości. Turniej Mini Euro  był  świetną okazją do poczucia atmosfery przed wielkim turniejem Euro 2012. Ta impreza to strzał w dziesiątkę, oby takich sportowych wydarzeń w Pniewach było jak najwięcej!

 

Wielka Pniewska już jest znakiem firmowym imprez plenerowych w Pniewach. Dzięki swojej cykliczności przyciąga coraz więcej widzów i uczestników. Myślę, że jeśli połączyć siły naszych wielkich pasjonatów zaprzęgów konnych wraz z akcją promocyjną ze strony miasta, mamy szanse mieć jedną z większych plenerowych imprez w regionie. Nowy Tomyśl ma Jarmark Wikliniarski, Wolsztyn Paradę Parowozów, my mamy Wielką Pniewską. Jeśli nie zabraknie energii i pomysłów, nasza impreza już za kilka lat będzie mogła konkurować z najlepszymi w regionie.


 

 

 

 

 

Jak możemy wyobrazić  sobie Polskę po Euro 2012? Co dalej? Jakie korzyści, jakie straty, co z tym zrobimy jako Polacy?

 

 

 

Trudno mi się z tą myślą oswoić ale już po Euro. Po pasjonującej grze Hiszpanów w finale, Euro 2012  w Polsce i na Ukrainie się skończyło. Jaka jest Polska po Euro w mojej ocenie? Przede wszystkim jestem dumny, że tak wspaniale my, Polacy podołaliśmy organizacyjnie tej wielkiej imprezie. Myślę, że hasło ,,Wszyscy jesteśmy gospodarzami” świetnie się sprawdziło. Ilość osób na stadionach, w strefach kibica i przed telewizorami była rekordowa w historii piłkarskich Mistrzostw Europy. Po Euro pozostało wiele rzeczy, m in. świetna opinia kibiców, którzy przyjechali do naszego kraju. Polska oczarowała wszystkich swoją  gościnnością i dobrą organizacją. Jestem dumny gdy oglądam i czytam światowe media gdzie jeszcze nigdy tak dużo i tak dobrze o Polsce nie pisano. To ogromny potencjał, który będzie procentował przez wiele następnych lat. Mamy piękne stadiony, nowe lotniska i dworce kolejowe, dokończoną autostradę do Warszawy, wybudowaną obwodnicę wschodnią i zachodnią Poznania. To inwestycje na które czekalibyśmy znacznie dłużej, gdyby nie Euro 2012. Wszystko to razem stanowi o nowym obliczu Polski – kraju nowoczesnego i jednego z najszybciej rozwijającego się w Europie. Kiedyś wytykano nas palcami teraz jesteśmy stawiani za wzór!


 

 

 

 

 

Ile czasu poświęca Pan w swojej pracy poselskiej na sprawy Pniew?

 

 

Staram się jak najczęściej spotykać z mieszkańcami Gminy Pniewy. W ostatnim tygodniu uczestniczyłem w zakończeniu roku szkolnego w pniewskich szkołach. W ostatnią sobotę gościłem na festynie wiejskim w Lubosinie i Koszanowie. Dzięki takim spotkaniom jestem na bieżąco z problemami mieszkańców naszej gminy. Ze względu na obowiązki poselskie muszę być w wielu miejscach, ale Pniewy zawsze stawiam na pierwszym miejscu.

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuję za rozmowę

 

 

                                                                                                                                             (E.K.)

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES