- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Usłyszał zarzut kradzieży roweru

Policjanci z Szamotuł przedstawili zarzut kradzieży roweru wartego około 1500 zł. Podejrzany miał pecha, gdyż jadąc na skradzionym rowerze natrafił na jego właściciela. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Szamotulscy dochodzeniowcy wyjaśniają sprawę kradzieży roweru, do której doszło w piątek 29 czerwca br. w Szamotułach. Nieznany wówczas sprawca ukradł pozostawiony koło domu w budowie rower. Właściciel nie zabezpieczył go w żaden sposób, co skusiło złodzieja.

 

Właściciel miał jednak dużo szczęścia, gdyż następnego dnia, na Rynku w Szamotułach zauważył mężczyznę, który jechał jego rowerem.  Na miejscu interweniowali policjanci szamotulskiej drogówki, którzy ustalili, iż mężczyzna, to 52-letni obywatel Ukrainy.

 

Podejrzany o kradzież trafił do policyjnego aresztu, a rower wrócił do właściciela. W rozmowie z policjantami mężczyzna tłumaczył, że myślał, iż rower nie ma właściciela, gdyż nie był w żaden sposób zabezpieczony.

 

52-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do zarzucanego czynu.

 

Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

02.07.2018

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES