- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Uwaga na fałszywe wiadomości sms!!!

Dwóch mieszkańców powiatu szamotulskiego zostało oszukanych na dużą kwotę pieniędzy. Otrzymali wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości kilku złotych wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link zostali przekierowani na fałszywą stronę i okazało się, że z konta została pobrana dużo większa kwota.

 

 

4 marca br. do Posterunku Policji w Obrzycku przyszedł mieszkaniec gminy Obrzycko, który zgłosił oszustwo. Mężczyzna na swój telefon otrzymał wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link został przekierowany na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazał te dane oszustom. Później okazało się, że z jego konta została pobrana dużo większa kwota.

 

Kolejne zawiadomienie o oszustwie, kilka dni później przyjęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach od mieszkanki gminy Szamotuły. 7 marca kobieta zgłosiła, że otrzymała wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link została przekierowana na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazała te dane oszustom. Później okazało się, że z jej konta została pobrana dużo większa kwota.

 

Policjanci wyjaśniają sprawę oszustw i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Chrońmy swoje dane!

 

Bądźmy ostrożni i nie odpowiadajmy na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości.

 

 

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowujmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

 

12.03.2019

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES