- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Uwaga na oszustów - doładowania telefonu

 

 

 

 

 

 

Kilka dni temu nieustalony do tej pory mężczyzna chciał kupić kody doładowujące telefon za łączną kwotę 700 zł. Okazało się, że nie ma przy sobie portfela więc zrezygnował z zakupu. Po tygodniu okazało się, że kody zostały zrealizowane. To nie pierwszy przypadek tego typu oszustwa na terenie powiatu szamotulskiego.

 

 

We wtorek 19 czerwca kilka minut przed godziną 17, do sklepu przy ul. Niepodległości we Wronkach przyszedł nieznany ekspedientce mężczyzna. Poprosił o kody doładowujące telefon do sieci Orange oraz Plus na łączną kwotę 700 zł. Po tym jak ekspedientka wydrukowała kody doładowujące mężczyzna zamawiał jeszcze inne artykuły. W tym czasie kody leżały na ladzie sklepu. Gdy mężczyzna miał zapłacić za towar okazało się, że nie zabrał ze sobą portfela więc zrezygnował z zakupów i wyszedł ze sklepu. Sytuacja nie byłaby dziwna, gdyby nie fakt, że po tygodniu właścicielka sklepu została poinformowana o tym, że kody które zamawiał ów mężczyzna zostały zrealizowane. To nie pierwsza tego typu sytuacja. Dlatego też Policja przestrzega sprzedawców przed takimi zdarzeniami. Zachowajcie Państwo szczególną ostrożność i uwagę podczas sprzedawania kodów doładowujących. Szczególnie, jeśli klient zamawia kody za wysoką sumę. Nie należy pokazywać kodów doładowujących przez uiszczeniem zapłaty przez kupującego. Każdy oszust może zrealizować kod nie płacąc za niego jeśli będzie miał do niego dostęp i wykorzysta chwilę nieuwagi sprzedającego.

 

 

http://www.szamotuly.policja.gov.pl

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES