- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

W tym budżecie nie ma żadnego działania dla młodych!

 

 

 

 

„W tym budżecie nie ma żadnego działania dla młodych!”

 

 

O przedszkolach, żłobkach i budownictwie mieszkaniowym, a raczej ich braku…

Wypowiedź Stanisława Ostańskiego na sesji rady miasta z dnia 20.12.2012r.

 

 

 

Radny Ostański, jak już podkreślał na poprzednich posiedzeniach rady, jest przeciwny emisji przez miasto obligacji. „W tym budżecie, w zakresie wydatków naprawdę jest bardzo dużo możliwości zaoszczędzenia” – mówił radny Ostański. Radny zawsze wyrażał sprzeciw wobec dość znacznych, jego zdaniem, wydatków na TBS. Prawie 290 000 zł na obsługę 120 mieszkań jest, zdaniem radnego, sumą absurdalną.

 

 

        Ostański podważa również potrzebę zakupu fotoradaru i wydanie 200 000 zł więcej na Straż Miejską niż W UBIEGŁYM ROKU.

 

 

        Wątpliwości Ostańskiego budzi również perspektywa wdrożenia nowego „systemu śmieciowego” . Wydatki te (np. zakup oprogramowania itp.) są przewidziane na kwotę 750 000 zł.

 

 

„W tym budżecie – trzeba jasno sobie powiedzieć - nie ma żadnego działania dla młodych” – kontynuował swoją wypowiedź Ostański. Podkreślił on brak działań w zakresie budownictwa mieszkaniowego, brak jakichkolwiek planów odnośnie tworzenia żłobka!

 

 

 W tym miejscu radny odwołał się do spotkania z posłem Rutnickim w Zaciszu (przed świętami – 19.12.2012r.): i zreferował wstępne plany w zakresie tworzenia żłobków i przedszkoli: „od 2014 roku gmina będzie miała obowiązek zabezpieczyć przedszkole dla wszystkich czterolatków; od 2016 roku – dla wszystkich trzylatków, a nawet w wyjątkowych sytuacjach – dla dwulatków! Nic w tym zakresie nie robimy!”.

 

 

 

        Stanisław Ostański przypomniał kwestię niezagospodarowanego, a generującego duże koszty budynku dawnego ośrodka zdrowia; podkreślił też dużą rolę świetlic wiejskich i potrzebę ich dofinansowania.

 

 

 

Reasumując, według radnego Ostańskiego, w wydatkach tego budżetu „można było zaoszczędzić grubo ponad milion złotych”.

 

......................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

Głos radnego Stanisława Ostańskiego w sprawie żłobków i przedszkoli z całą pewnością zinteresuje wielu rodziców w naszym mieście i gminie. To nie jest pierwszy głos radnego w tej sprawie, a sprawa jest, przynajmniej w opini wielu młodych ludzi, nagląca.

 

 

Zapowiada się, że od przyszłego roku – od września, do pniewskich przedszkoli nie dostaną się wszystkie dzieci, z resztą tak jak i w roku poprzednim.

 

 

 

Redaktorka naszego portalu dowiedziała się przed świętami, w rozmowie telefonicznej z siostrą dyrektor Przedszkola Sióstr Urszulanek SJK, Siostrą mgr Małgorzatą Nowakowską, że we wrześniu następnego roku nie zostanie utworzona żadna grupa trzylatków (chodzi o dzieci z rocznika 2010)! Spowodowane to jest rzekomo chęcią zatrzymania przez rodziców w przedszkolu starszych dzieci.

 

 

 

 Nie wiemy, jak zapatruje się na to dyrekcja Przedszkola Miś, które od przyszłego roku przedszkolnego pozostanie jedynym w mieście przedszkolem otwartym dla maluchów (trzylatków)! Z całą pewnością nie wystarczy w Misiu miejsc dla wszystkich zainteresowanych dzieci z rocznika 2010!

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES