- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wielka Pniewska tuż tuż! Rozmowa z Markiem Wawrzyniakiem

 

Zbliżają się Dni Pniew 13-15 czerwca. Dla wielu Pniewian i nie tylko kojarzą się one z Wielką Pniewską. Wielbiciele tej wspaniałej parady i zawodów czekają na imprezę z niecierpliwością. Co czeka na publiczność w tym roku? Proszę opowiedzieć o planach na tegoroczną Wielką Pniewską.

 

XIII Paradę Konną zaczynamy od przejazdów zaprzęgów ulicami Pniew, już o godz. 14.00 nastąpi uroczyste otwarcie zawodów, prezentacja zaprzęgów oraz wyróżnienie za pojazdy nietypowe oraz styl i elegancję. Później zaplanowaliśmykonkurs powożenia Juniorów naszego Klubu, wyścigi kuców. Jak co roku następnym będzie Konkurs Wielka Pniewska, który cieszy się największą frekwencją wśród naszej publiczności. W trakcie trwania Parady Konnej będzie można obejrzeć pokaz woltyżerki, hipoterapii i ujeżdżania. Także wystawę zabytkowych pojazdów.

 

Ile zaprzęgów i jeźdźców potwierdziło do tej pory swoją obecność na imprezie? Czy będą to uczestnicy z Gminy Pniewy, czy również spoza gminy?

 

Wielka Pniewska to współzawodnictwo zaprzęgów jednokonnych i parokonnych, dlatego liczymy na obecność każdego zaprzęgu nawet tego najmniejszego. Myślę, że będzie kilkadziesiąt zaprzęgów z Naszej Gminy, ale i spoza. 

 

Jakie przeszkody, jaka trasa, zadania będą czekać na uczestników poszczególnych konkursów (współzawodnictwa) zaprzęgów. Czy może Pan opowiedzieć kilka słów o specyfice poszczególnych planowanych konkursów?

 

Wszystkie konkursy, w których uczestniczą zawodnicy to przede wszystkim dokładność ale i szybkość. Za tegoroczny parkur odpowiedzialny jest Krystian Starkowski, który inspiracji szukał w parkurze z Mistrzostw Świata, które odbyły się w Warce. Nad wszystkimi przejazdami uczestników uczuwać będzie Międzynarodowy Sędzia Pani Krystyna Kukawska.

Mam nadzieję, że każdy z naszych Gości znajdzie coś dla siebie. Dziękuję

 

Dziękuję uprzejmie za rozmowę

 

 

Z Panem Markiem Wawrzyniakiem Rozmawiała Ewelina Keller

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES