- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

WIOSNA 2015

Już jutro pierwszy dzień wiosny. Dla wielu uczniów dzień 21 marca utożsamiany jest jednak bardziej z „dniem wagarowicza”. Tego dnia oraz dzisiaj policjanci z szamotulskiej Komendy Policji zadbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, którzy będą w tym dniu „świętowali”.

 

Pierwszy dzień wiosny to świetna okazja do zabawy dla dzieci i młodzieży. Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy. Dlatego też, mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach prowadzić będą działania pod hasłem „WIOSNA 2015”. Takie działania prowadzone będą również przez inne Komendy Powiatowe Policji z terenu Województwa Wielkopolskiego.

 

W tym dniu, na ulicach miasta pojawi się większa liczba policjantów, którzy szczególną uwagę będą zwracali na dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Dodatkowe służby w szczególności będą kontrolowały miejsca, w których może gromadzić się młodzież oraz miejsca, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Policjanci będą reagowali na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa lub wykroczenia. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoła.

 

Pomimo zwiększonej liczby policjantów, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem, apelujemy o rozwagę zarówno do dzieci jak i do rodziców. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze przede wszystkim należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa!

 

Dużym zagrożeniem dla młodzieży jest chęć spróbowania tego, co jest dla nich zakazane m. in. alkoholu lub innych środków odurzających.Dlatego przypominamy, iż o każdym przypadku ujawnienia osoby niepełnoletniej, która znajdowałaby się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, o sytuacji będą powiadomieni rodzice, szkoła oraz Sąd Rejonowy w Szamotułach wydział Rodzinny i Nieletnich.

 

Właścicielom placówek handlowych przypominamy, iż sprzedaż alkoholu osobom nieletnim jest przestępstwem za które grozi kara grzywny ponadto właściciel sklepu może stracić koncesję.

 

20.03.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°C











reklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewy











AGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES