- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Włamywacz nie zdążył nacieszyć się łupem

Czujność sąsiadów okazała się najskuteczniejszym alarmem. Dzięki właściwej reakcji świadków, podejrzewany o włamanie przy pomocy siekiery do sklepu został szybko zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna ukradł m.in. alkohol i papierosy. Nie zdążył spożyć swojego łupu, gdyż funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie i przedstawili 49-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem.

 

W nocy z 28 na 29 czerwca br. policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do sklepu mieszczącego się na terenie gminy Duszniki. Na miejsce dyżurny wysłał policjantów z Pniew. Jak się okazało informację o włamaniu przekazał jego świadek. Czujny mężczyzna zauważył jak włamywacz wybił siekierą szybę w drzwiach sklepowych, wszedł do wnętrza, a po chwili wyszedł z jakimś towarem. Mężczyzna rozpoznał włamywacza.

 

Dzięki zgłaszającemu, policjanci mieli znacznie ułatwione zadanie. Funkcjonariusze pojechali więc prosto do domu podejrzewanego o włamanie mieszkańca gminy Duszniki. Zastali go śpiącego, a przy nim znajdował się alkohol, papierosy i artykuły spożywcze.

 

Zaskoczony mężczyzna przyznał interweniującym policjantom, iż powyższe artykuły ukradł ze sklepu. W chwili zatrzymania 49-latek był nietrzeźwy- miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Nie zdążył wypić skradzionego alkoholu. Jak stwierdził, przygotował go sobie na kolejny dzień.

 

Na miejscu włamania oraz w domu zatrzymanego mężczyzny dochodzeniowiec z Dusznik razem z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady.

 

Po wytrzeźwieniu 49-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 

Postępowanie w niniejszej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Dusznikach.

 

 

(S.Chuda)

 

 

30.06.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES