- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Włamywacze zatrzymani

We wtorek kryminalni z Szamotuł wraz z Dzielnicowymi z Obrzycka w trakcie realizacji czynności do szeregu włamań na terenie miasta i gminy Obrzycko, ustalili jednego ze sprawców. Za włamanie grozi do 10 lat więzienia.

 

Na przełomie stycznia i lutego br. na terenie miasta i gminy Obrzycko doszło do licznych włamań. Dzięki współpracy poszkodowanych z policją kryminalni wspólnie z Dzielnicowymi pracując nad sprawą ustalili osobę podejrzewaną. W dniu 1 marca br. 19-letni mieszkaniec gminy Obrzycko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych mężczyzny, policjanci ujawnili cztery umowy pożyczkowe pod zastaw. W lombardach policjanci zabezpieczyli przedmioty które zostawił tam podejrzewany mężczyzna, były to min. spawarka, wiertarka, odkurzacz. Mężczyzna usłyszał już zarzuty o dokonanie kradzieży z włamaniem do budynków i pomieszczeń gospodarczych na terenie miasta i gminy Obrzycko. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów.

 

Natomiast w dniu 2 marca br. kryminalni w trakcie wykonywania czynności do w/w włamań zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Obrzycko. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że w okresie stycznia i lutego br. pomógł w zbyciu różnego rodzaju przedmiotów w tym elektronarzędzi wiedząc, że pochodzą z przestępstwa. Mieszkaniec Obrzycka podejrzewany jest również o kradzież z włamaniem do domków letniskowych na terenie gminy Czarnków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do zarzucanych czynów.

 

 

Za tego rodzaju przestępstwa polskie prawo przewiduje do 5 oraz do 10 lat więzienia.

 

 

 

 

 

04.03.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES