- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Szpitala w Szamotułach

Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia, w całej Polsce będziemy świętować 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w poprzednich latach, Orkiestra będzie grała również w Szamotułach. Mieszkańcy każdego roku chętnie wrzucają pieniądze do puszek wolontariuszy WOŚP. Przy okazji zbliżającego się Finału przypominamy, jaki sprzęt w ostatnich latach przekazała szamotulskiemu szpitalowi Fundacja Jurka Owsiaka.

 

W latach 2014-2018 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach sprzęt o wartości 256 763,55 zł.

 

W 2014 roku Oddział Noworodkowy otrzymał miernik bilirubiny, lampy do fototerapii, kardiomonitor oraz inkubator zamknięty o łącznej wartości ponad 67 tys. zł. W kolejnych latach Oddział Dziecięcy szamotulskiego szpital wzbogacił się o 15 łóżek wraz ze stolikami za kwotę ponad 50 tys. zł oraz zestaw komputerowy LENOVO. W opiece nad pacjentami pomagają również kardiomonitory o wartości 17,8 tys. zł. W 2018 r. dzięki Fundacji WOŚP Szpital w Szamotułach wzbogacił się o wysokiej klasy aparat USG marki Samsung, stanowisko do resuscytacji, kardiomonitor oraz nowoczesny aparat do przesiewowego badania słuchu o łącznej wartości ponad 130 tys. złotych.

 

– Fundacja WOŚP od lat wspiera nasz szpital nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu znacząco poprawia się jakość opieki medycznej nad najmłodszymi pacjentami. Jesteśmy bardzo wdzięczni zarówno samej Fundacji, jak i wszystkim tym, którzy co roku wspierają jej działania – podkreśla dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak.

 

łóżka dziecięce

 

inkubator

 

kardiomonitor

 

komputer do badania słuchu

 

stanowisko resuscytacji

 

USG

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES