- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wybuch gazu w Pniewach.Relacja KPP i OSP

Policjanci z Pniew oraz Szamotuł pracowali na miejscu eksplozji gazu do której doszło w Pniewach. Postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyn zdarzenia prowadzić będą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pniewach.

 

Dzisiaj około godziny 9.50, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie od dyżurnego Straży Pożarnej, iż w Pniewach, przy ul. Świętego Wawrzyńca doszło do wybuchu gazu.

 

Na miejsce dyżurny zadysponował policjantów z Pniew oraz z Szamotuł. W sumie w działaniach brało udział 10 policjantów. Funkcjonariusze pomagali w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wstępnie ustalili jego przebieg. Policjanci ustalili również dane niezbędne do prowadzonego w sprawie postępowania.

 

Z miejsca zdarzenia ewakuowano mieszkańców. Pogotowie ratunkowe przetransportowało 4 osoby do szpitala w Szamotułach (w tym jednego ratownika ze straży pożarnej). Ponadto Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało jedną osobę (mężczyznę, w którego mieszkaniu doszło do wybuchu gazu) do szpitala w Poznaniu.

 

Po zakończeniu akcji ratowniczo – gaśniczej i po przeszukaniu kamienicy przez Straż Pożarną, technik kryminalistyki z szamotulskiej komendy Policji, wraz z biegłym z zakresu dziedziny pożarnictwa przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. W wyniku oględzin zabezpieczono niezbędne materiały dowodowe.

 

Czynności z ramienia Policji nadzorował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach, Naczelnik Wydziału Kryminalnego oraz Komendant Komisariatu Policji w Pniewach.

 

 

Postępowanie, którego celem będzie ustalenie przyczyn zdarzenia, prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach.

 

 

02.11.2015

 

 

 

Relacja OSP Pniewy

 

 

Strażacy OSP Pniewy udali się dwoma zastępami na ulicę Św. Wawrzyńca gdzie doszło do wybuchu gazu. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ewakuacja osób poszkodowanych z budynku, udzielenie im pierwszej pomocy, ugaszenie pożaru oraz częściowe usunięcie gruzu. 
 
Poniedziałek , 02 Listopada 2015
 
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES