- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wygoda czy bezpieczeństwo? - Punkt Kontroli Sanitarnej w SP ZOZ w Szamotułach

 

 

Od początku trwania epidemii, w SP ZOZ w Szamotułach podejmowane są decyzje, które na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo Pacjentów i Personelu. Wprowadzone procedury i rozwiązania, ograniczają niestety ruch osób w budynkach lecznicy.

 

Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się osoby zakażonej w Szpitalu, podjęto decyzję o uruchomieniu jednego wejścia do Szpitala i zamknięciu pozostałych. Jego lokalizacja została tak dobrana, aby umożliwić szybkie i bezpieczne umieszczenie osoby potencjalnie zakażonej w izolatce, uszczelnić wejście, uniknąć mieszania osób chorych ze zdrowymi w zamkniętej przestrzeni oraz nie utrudniać ruchu na parkingu. Miejscem spełniającym wszystkie te kryteria jest obecne wejście od strony ul. Dworcowej.

 

Osobny Punkt Kontroli funkcjonuje w budynku Poradni Specjalistycznych, gdzie ze względu na wielkość, w poczekalni może przebywać maksymalnie 4 Pacjentów.

 

Dodatkowym miejscem, w którym mógłby funkcjonować system wstępnej oceny stanu zdrowia Pacjenta jest namiot zlokalizowany na parkingu od ul. Dworcowej, gdzie znajduje się już niezbędne wyposażenie. To rozwiązanie traktujemy jednak jako awaryjne, ze względu na wysoką temperaturę panującą w środku i małą, zamkniętą przestrzeń, która sprzyja przenoszeniu się wirusa.

 

Przed Szpitalem, na świeżym powietrzu, gdzie ryzyko zakażenia jest dużo mniejsze niż w zamkniętym pomieszczeniu, wyznaczyliśmy specjalne strefy, które ułatwiają oczekującym na wejście zachowanie bezpiecznej odległości. Przed wejściem ustawione zostały ławki oraz zadaszenie, które ma chronić osoby oczekujące przed deszczem. Dodatkowe oznaczenia wewnątrz budynku pozwalają na szybkie odnalezienie celu wizyty.

 

Jesteśmy świadomi niedogodności związanych z wprowadzonymi ograniczeniami, jednak wygoda nie może być przedkładana ponad bezpieczeństwo.

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13, 64-500 Szamotuły
tel. +48 (61) 292 71 00, fax +48 (61) 292 71 02

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES