- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wygraliśmy Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS w Zakopanem

W dniach od 8 do 10 listopada 2019r. w Zakopanem odbył się Finał Centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS. Województwo wielkopolskie reprezentowało 5 uczestników z powiatu szamotulskiego (Michał Bialik, Mateusz Duda, Maksymilian Frąckowiak, Filip Kończak, Jolanta Woropaj) i 4 uczestników z powiatu wolsztyńskiego. Podzieliliśmy się na 3 grupy, gdyż wynik wojewódzki stanowił sumę punktów 3 drużyn. Należało wykazać się wiedzą dotyczącą:

 

- Unii Europejskiej,

- walorów krajoznawczych Polski i Karpat,

- Finlandii, jej historii i walorów turystyczno-krajoznawczych,

- topografii.

 

Każda z drużyn musiała pokonać trasę marszów na orientację po Zakopanem i Tatrzańskim Parku Narodowym, która wynosiła 10 km i obejmowała 5 punktów kontrolnych przy limicie czasowym 3 godzin. W eliminacjach pisemnych i praktycznych uczestnik olimpiady mógł zdobyć 190 punktów. Po podliczeniu wyników naszych 9 uczestników okazało się, że zdobyliśmy I miejsce ( na 10) w kategorii wojewódzkiej. Natomiast drużyna w składzie Michał Bialik, Jolanta Woropaj i Alex Grobelny zdobyła IV miejsce (na 29) w kategorii powiatowej. Godnie reprezentowaliśmy województwo wielkopolskie w olimpiadzie zdobywając I miejsce w kraju po raz drugi z rzędu.

 

Opiekun SKKT-PTTK

                                                                                                           Jolanta Woropaj

 

 

 

 

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES