- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wyjazd do multikina w ramach programu 'Dopalacze niszczą życie'

Policjanci z Szamotuł w ramach programu „Dopalacze niszczą życie”, wspólnie z młodzieżą i pedagogami z Dusznik i Ostroroga uczestniczyli w zajęciach które odbyły się w poznańskim multikinie. W wyjazdach które odbyły się w miesiącu marcu uczestniczyło łącznie około 100 uczniów. Ponadto na terenie Powiatu Szamotulskiego odbywało się również spotkanie z uczniami z Pniew.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach regularnie prowadzą działania profilaktyczne skierowane przeciwko dopalaczom. Działania skierowane są przede wszystkim do młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Spotkania z młodzieżą odbywają się w ramach programu prewencyjnego pn. „Dopalacze niszczą życie”.

 

Tym razem Policjanci z Szamotuł wspólnie z młodzieżą z Ostroroga i Dusznik uczestniczyli w zajęciach w jednym z poznańskim multikin. Policjanci przed rozpoczęciem seansu prowadzili prelekcje dotyczącą zagrożeń związanych z dopalaczami, a następnie młodzież z dużym zainteresowaniem obejrzała film pt „AMY” który opisywał losy słynnej piosenkarki uzależnionej od narkotyków.

 

Policjant Zespołu Prewencji Kryminalnej spotkał się również z uczniami z Zespołu Szkól w Pniewach. W działaniach informacyjno-edukacyjnych prowadzonych w marcu wzięło udział łącznie około 150 uczniów.

 

 

W kolejnych miesiącach z uwagi na zbliżający się okres letni policjanci planują kolejne spotkania w ramach programu, a także wyjazdy do kin, aby przestrzec jak największą grupę młodzieży, która w okresie wakacyjnym z uwagi na wiele wolnego czasu jest szczególnie zagrożona problematyką używek.

 

 

 

 

05.04.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES