- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wypadek na Turowskiej. Relacje Straży i Policji

Strażacy OSP Pniewy udali się dwoma zastępami do wypadku na ulicy Turowskiej, gdzie doszło do uszkodzenia jednego pojazdu stojącego, następnie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych w tym policyjny nieoznakowany radiowóz. Na skutek pościgu, zostały uszkodzone trzy pojazdy osobowe, kierowca ściganego pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia. Dwóch policjantów, oraz pasażer z pojazdu ściganego zostali zabrani do szpitala w Szamotułach.

 

Zdaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, rozłączenie akumulatorów, sorbcja płynów eksploatacyjnych, usunięcie resztek pojazdów z jezdni. Na miejsce dotarły dwa zastępy OSP Pniewy, oraz jeden PSP Szamotuły, karetka Pogotowia Ratunkowego, drogówka z Szamotuł oraz Prokurator. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Środa , 05 Lutego 2014

 

 

 

Relacja Policji:

 

Uciekał przed policjantami

 

Wczoraj w Pniewach policjanci ścigali sprawcę wykroczenia. W wyniku pościgu uszkodzony został policyjny radiowóz oraz 3 inne samochody. Kierujący ściganym volkswagenem uciekł z miejsca zdarzenia, jednak tego samego dnia przyszedł do Komisariatu Policji w Pniewach i przyznał się, że to on kierował golfem.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.25 w Pniewach. Umundurowani policjanci na ulicy Świętego Ducha, zauważyli kierującego volkswagenem golfem, który nie miał włączonych wymaganych przepisami świateł. Mundurowi latarką ze światłem czerwonym dali więc kierowcy sygnał do zatrzymania się.

 

Kierujący zignorował polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci zaczęli więc ścigać sprawcę wykroczenia. Tym bardziej, że w takim przypadku zaistniało podejrzenie, że może on mieć na sumieniu nie tylko brak świateł.

 

Ze wstępnych ustaleń dotyczących przebiegu zdarzenia wynika, że na ulicy Turowskiej, kierujący golfem uderzył w stojący na jezdni samochód tej samej marki. W wyniku tego uderzenia, elementy karoserii uszkodziły również samochód marki BMW. Kierujący golfem stracił panowanie nad pojazdem, a następnie doszło do zderzenia samochodu ze ścigającym go nieoznakowanym radiowozem policyjnym. Szczegółowo przebieg zdarzenia będzie ustalany w trakcie prowadzonego postępowania.

 

Kierujący golfem uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu pozostał pasażer samochodu. Pasażer golfa oraz policjanci biorący udział w zdarzeniu zostali przewiezieni do szpitala w Szamotułach. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Po jakimś czasie 19-letni mieszkaniec gminy Pniewy sam przyszedł do Komisariatu Policji w Pniewach i przyznał się, że to on kierował samochodem. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W dodatku okazało się, że zabrał samochód, który nie należał do niego bez zgody i wiedzy właściciela. Właściciel golfa tego samego dnia złożył zawiadomienie o zaborze pojazdu w celu krótkotrwałego użycia.

 

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem Naczelnika Wydziału Kryminalnego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego razem z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Wstępnie przesłuchano pasażera golfa oraz kierującego.

Postępowanie w powyższej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach. W trakcie prowadzonego postępowania przesłuchiwani będą uczestnicy oraz świadkowie zdarzenia. Ustalane będą wszelkie okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

 

 

06.02.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES