- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wypadek w Sędzinach

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Sędzinach. W wyniku wypadku zmarł 60-letni mieszkaniec gminy Duszniki. Przypuszczalnie przyczyną wypadku mogło być nieprawidłowe wyprzedzanie. Sprawa jest wyjaśniana w ramach prokuratorskiego śledztwa.

 

Wczoraj, około godziny 17.00, policjanci szamotulskiej drogówki, którzy pełnili służbę w Sędzinach zauważyli, że kilkaset metrów od nich prawdopodobnie doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że samochód dostawczy marki Iveco zderzył się z motorowerzystą.

 

Policjanci udzielili pomocy motorowerzyście i wezwali na miejsce pomoc medyczną.  Zespół pogotowia ratunkowego transportował mężczyznę do szpitala, jednak 60-letniemu mieszkańcowi gminy Duszniki nie udało się pomóc. Mężczyzna zmarł.

 

Policjanci ustalili, iż samochodem marki Iveco kierował 29-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Z uwagi na stan motorowerzysty na miejscu wypadku, nie było możliwości przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu.

 

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, iż przyczyną zdarzenia prawdopodobnie mogły być nieprawidłowości przy wyprzedzaniu kilku pojazdów.

 

Na miejscu zdarzenia, wspólnie z technikiem kryminalistyki z Szamotuł, policjanci drogówki wykonali oględziny i szkic miejsca zdarzenia. Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczali ślady oraz materiały dowodowe potrzebne do dalszego postępowania.

 

Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku są ustalane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

 

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

FOT. WRD KPP Szamotuły

 

 

09.08.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES