- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wypadek z udziałem pieszej- policja apeluje do uczestników ruchu drogowego

Wczoraj policjanci pracowali nad sprawą wypadku drogowego, do którego doszło w Pniewach. W zdarzeniu brał udział kierujący samochodem oraz piesza. Apelujemy do pieszych o rozwagę oraz do kierowców o rozważną jazdę.

 

Panujące obecnie warunki pogodowe nie są sprzyjające zarówno dla pieszych, jak i dla kierujących samochodem. Mogli się o tym przekonać uczestnicy wypadku, do którego doszło wczoraj (04.05.2017 r.), po godzinie 22 na ulicy Lwóweckiej w Pniewach.

 

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, iż na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 40-letniej mieszkanki Pniew, która przechodziła przez jezdnię. W zdarzeniu brał udział 31-letni mieszkaniec gminy Pniewy, który kierował samochodem marki Fiat Punto. W wyniku potrącenia kobieta doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek.

 

Policjanci szamotulskiej drogówki rozpytali uczestników oraz świadków wypadku, sporządzili niezbędną dokumentację, szkic miejsca zdarzenia, a także wykonali oględziny.

 

Jak wynikało z ustaleń, w chwili zdarzenia panowały silne opady deszczu. Apelujemy do kierowców, aby w takich sytuacjach zdjęli nogę z gazu i w szczególności wzmocnili swoją czujność. Niekorzystne warunki na drodze mogą być zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Kierujący powinni zapamiętać, że opady atmosferyczne znacznie wydłużają drogę hamowania pojazdu, a także mogą doprowadzić do poślizgu. Należy koniecznie zachować szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

 

Apelujemy również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Również na przejściu dla pieszych warto upewnić się, czy kierujący będzie w stanie wyhamować. Dla własnego bezpieczeństwa, warto w takich sytuacjach kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

 

05.05.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES