- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wywiad z dyrektor Biblioteki Publicznej MiG CK Pniewy

 

 

Joanna Superczyńska - dyrektor Biblioteki Publicznej MiG  Centrum Kultury  Pniewy

 

 

 

1.       Jak podsumowałaby Pani rok pod względem działalności CK? Jakby go Pani oceniła?

 

 

Rok 2012 był bardzo trudny dla całego Świata, kryzys, polityka, bezrobocie…, to hasła, które słyszeliśmy przez cały czas, ale w tym wielkim „bałaganie” znalazło się też troszeczkę miejsca na normalne życie i myślę, że właśnie to wykorzystaliśmy. Nasze działania skierowane były dla ludzi, którzy mają ochotę trochę odpocząć, przystanąć, pomyśleć, :-), choćby spotkanie z kulturą hiszpańską, otwierające ten rok, Piknik historyczny, Wielka Pniewska, wytęp Polskiego Teatru Tańca z przedstawieniem „Mały Książe…”, Polska Akademia Gitary, Koncerty organowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, Kuczok, Kapusta, Hyjek i wielu innych. Mam nadzieję, że każdy mieszkaniec naszej lokalnej społeczności znalazł tu coś dla siebie. To był dobry rok!

 

 

 

 

2.       Co uważa Pani za największy sukces Centrum w 2012 roku? Co chciałaby Pani zmienić, ulepszyć w nowym roku?

 

 

Sukcesy… są te małe, ale bardzo ważne i te większe, przynoszące widoczne rezultaty w prasie, na portalach społecznościowych, Internecie. Na pewno do sukcesów można zaliczyć ilość dzieci uczęszczających na zajęcia organizowane przez CK. Sekcje taneczne, kółko plastyczne, rękodzieło, szachy, okazuje się, że dzieci chcą i potrafią. Niewątpliwym sukcesem zakończyły się duże imprezy kulturalne organizowana w tym roku. Chyba najbardziej widowiskowy, spektakularny i nowatorski okazał się spektakl Polskiego Teatru Tańca „Mały Książe i Jego Pustynia Samotności”. W nowym roku chciałabym zaktywizować w Pniewach seniorów. Właśnie powstaje Pniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych, mam nadzieję, że w następnym wywiadzie będę mogła powiedzieć, że to nasz wielki wspólny sukces 2013 roku!

 

 

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

 

 

3.       Czy Pniewianie, według Pani, chętniej biorą udział w akcjach, wydarzeniach proponowanych przez Centrum Kultury niż np. w zeszłym roku?

 

 

Tak, to prawda, coraz więcej mieszkańców naszej gminy dochodzi do wniosku, że warto wyjść z domu, spotkać ciekawych ludzi, zobaczyć fajne przedstawienie, posłuchać dobrej muzyki.

 

 

 

 

 

4.       Czego życzyłaby Pani sobie, jako dyrektor Biblioteki Publicznej MiG  Centrum Kultury  Pniewy, z okazji  Nowego 2013­­­­­ Roku?

 

 

Składając sobie życzenia na Nowy Rok często mówimy szczęścia, pieniędzy, zdrowia i życzliwości ludzi… !!! tak, myślę, że mi też to wystarczy Jczego i Państwu z całego serca życzę!

 

 

 

 

Dziękuję za rozmowę

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES