- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Wywiad z p. Damianem Łęszczakiem - dyrektorem OSiR-u

 

 

 

Prezentujemy Państwu wywiad z dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach na temat działalności w bieżącym roku oraz o planach na przyszły sezon. Dowiedzmy się co nas czeka...

 

 

1.       Jak podsumowałby Pan sezon oczywiście pod kątem działalności OSiRu w Pniewach

 

Pracowity. Szczególnie końcówka 2011 i początek obecnego  roku  obfitował  duże imprezy - nie tylko sportowe. W grudniu gościliśmy gwiazdy piłki nożnej w charytatywnym  meczu dla Kamili. Początek stycznia to tradycyjnie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas XX Finału pobiliśmy  kolejny rekord w zbiórce pieniędzy ( najwięcej w powiecie). Tydzień później hala OSiR`u gościła reprezentacje narodowe Polski i Belgii w towarzyskim dwumeczu  w futsalu. Jak  relacjonowali zawodnicy kadry narodowej - z taką  oprawą  meczową  spotkali się raz - w Berlinie.
W pniewskiej hali gościliśmy ekipy gmin rywalizujące w spartakiadzie powiatowej, najmłodszych uczniów naszych szkół podstawowych, którzy walczyli o tytuł najlepszej reprezentacji klas I-III.
W międzyczasie prowadziliśmy amatorskie rozgrywki w futsalu, ligę sołecką, rozgrywki siatkarskie, udostępnialiśmy obiekt klubom, które były organizatorami  swoich imprez.
Mocnym akcentem, kończącym  imprezy sportowe w hali było zdobycie III tytułu Mistrza Polski w Futsalu. Jak się później okazało- ostatniego.

 

 

 

2.       Co wyróżniało ten sezon od poprzednich?

 

Urozmaicony. Poza futsalem , na stałe zagościło w naszej hali rugby na wózkach osób niepełnosprawnych. Do  Pniew  na zgrupowanie regularnie przyjeżdża kadra Polski. W poprzednim sezonie gościliśmy najlepsze ekipy kraju, walczące w eliminacjach do finału mistrzostw Polski w rugby. Nasze zaplecze treningowe zapewne przyczyniło się zdobycia tytułu Mistrza Polski przez ekipę  Baliana , która na co dzień  trenuje w pniewskiej hali.

Poprzedni sezon to także duże imprezy poza halą.
Poprzedni i ten nadchodzący sezon rozpoczynaliśmy Biegami Papieskimi. Myślę ,że na stałe się już wpiszą w kalendarz imprez sportowych.
Pierwsze zawody w kolarstwie górskim XC  w Księżych Górach , pozwalają mieć nadzieję na wpisanie i tej konkurencji w kalendarz imprez sportowych w Pniewach w przyszłym roku.
Bardzo pozytywnie odebrany na całym obszarze KOLD został finał Mini Euro w Piłce Nożnej Chłopców. Międzynarodowy turniej piłkarski rozegrany został na Stadionie Miejskim w Pniewach, a Pniewy po raz kolejny wykazały się dużym potencjałem organizacyjnym.
Wreszcie cykl rozgrywek piłkarskich na Orliku   pn. Moje Euro na Orliku 2012. Projekt ten znalazł uznanie w oczach komisji konkursowej Ministerstwa Sportu i Turystki. Zajęliśmy III m w województwie wielkopolskim , zdobywając grant na kwotę 2 tys zł.

 

 

 

3.       Co przed nami? Jakie plany na najbliższy sezon – jesienno-zimowy?

 

Najbliższy sezon, to sezon bez Akademii, ale jest drużyna Red Dragons grająca w I lidze futsalu, która buduje zespół na bazie swoich wychowanków.
Co piątek , począwszy od 19 października  rozgrywane będą mecze Pniewskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Do rozgrywek zgłosiła się rekordowa ilość zespołów - 13 (wystąpić chciało 15).
Będą rozgrywki w rugby na wózkach, turnieje siatkarskie. Pracujemy nad  organizacją imprezy piłkarskiej -tradycyjnie na zakończenie roku . To jednak niech zostanie na chwilą obecną niespodzianką.

Kontynuować  będziemy imprezy na Orliku, na Stadionie Miejskim.
Staramy się wychodzić na przeciw oczekiwaniom mieszkańców w zakresie zajęć z fitnesu, siłowni, tańca. W ofercie mamy spinning, ściankę wspinaczkową, zumbę, aerobik. Współpracujemy z klubami, które także wychodzą z szeroką ofertą sportowo-rekreacyjną do mieszkańców.
Naszą ofertę oraz zapowiedzi  imprez śledzić można  na bieżąco na naszej stronie www.osirpniewy.pl

 

 

 

4.       Jak wygląda standardowy dzień „z życia” pniewskiej hali sportowej?

 

Od poniedziałku do piątku, od godziny 8.00 do 15.20 z hali i pozostałych obiektów korzystają szkoły - szkoła podstawowa, gimnazjum, zespół szkół.
Godziny popołudniowe do 18.00 wykorzystują kluby , a także szkoły, które prowadzą zajęcia treningowe i pozalekcyjne.

Od 18.00 do 22.00 z hali i sal gimnastycznych korzystają grupy komercyjne i  I - ligowa drużyna Rd Dragons. Przez cały czas czynna jest siłownia, z której korzystać mogą osoby pełnoletnie. Wieczorami  prowadzone są zajęcia z jogi, spinningu, aerobiku, wspinaczki.

W weekendy organizujemy imprezy sportowo-rekreacyjne.

 

 

 

5.       Z czego jest Pan zadowolony, a czego  nie udało się zrobić? (chodzi o ostatnie pół roku; ostatnie wydarzenia)

 

Z każdego przedsięwzięcia sportowego dobrze przygotowanego, za sprawą którego  przyjeżdżają do Pniew zawodnicy i kibice  z innych regionów Polski, czy nawet zagranicy i wywożą pozytywne wrażenia.   Z 15 drużyn , które chciały zagrać w naszych amatorskich rozgrywkach futsalowych. Z opinii naszych klientów- także tych krytycznych. Z współpracy z organizacjami pozarządowymi.
To wszystko świadczy o tym, że mamy potencjał organizacyjny i potrafimy go w pełni wykorzystać.
Co  się nie udało? Mimo bardzo dobrze przygotowanej aplikacji  i z przyczyn od nas niezależnych niestety , nie udało się pozyskać dla Pniew siatkarskiego ośrodka szkolnego.
Zabrakło nam kilkunastu punktów w rankingu ,by uzyskać kilkudziesięciotysięczny grant na rozwój futsalu. Ale co się odwlecze , to nie uciecze.
Zbliża się okres kolejnych naborów i nowych możliwości. Będziemy próbować.
Ostatecznie- droga bez przeszkód nie byłaby drogą.

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES