- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Z dziećmi o bezpieczeństwie

Bezpieczna droga do szkoły, zasady zachowania wobec osób obcych i niebezpiecznych, bezpieczeństwo dzieci w pojazdach oraz praca policjanta, to tematy spotkania funkcjonariuszy z maluchami z Szamotuł, Chełmna i Przyborowa.

 

Od początku września szamotulscy policjanci wraz z dzielnicowymi spotkają się z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami klas szkół podstawowych. Spotkania organizowane są w celu przybliżenia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

Mundurowi opowiedzieli maluchom o pracy policjanta. Dzieci miały okazję zobaczyć policyjne wyposażenie. Ogromne zainteresowanie wzbudziła możliwość zobaczenia z bliska kajdanek oraz pałki służbowej.

 

Ponadto funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.  Przypomnieli również o konieczności korzystania z fotelików oraz pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Istotnym punktem spotkań była rozmowa na temat zasad zachowania wobec osób obcych. Zależy nam na tym, aby dzieci pamiętały, że nie należy rozmawiać z osobami obcymi, nie należy udzielać im informacji np. na temat miejsca zamieszkania, a także nie należy brać żadnych przedmiotów od nieznajomych. Maluchy często są bardzo ufne i nie potrafią rozpoznać zagrożenia w niebezpiecznych nieznajomych, którzy mogą przybrać pozę miłej osoby. Ważne jest, aby przestrzegać dzieci przed niebezpieczeństwami wynikającymi z kontaktów z osobami obcymi.

 

W trakcie spotkania maluchy wykazały się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa. Pomimo młodego wieku, dzieci doskonale znały numery alarmowe. Policjanci przypomnieli młodym mieszkańcom powiatu szamotulskiego, w jaki sposób należy z tych numerów korzystać.

 

Policjanci gościli w przedszkolu „Słoneczko” w Szamotułach, w przedszkolu i podstawówce w Przyborowie oraz w Szkole Podstawowej w Chełmnie natomiast przedszkolaki z „Jana Wędrowniczka” po sąsiedzku odwiedzili komendę. W trakcie wizyty dzieci oprócz pogadanki  miały też okazję do spaceru po budynku komendy Policji. Z wielkim zainteresowaniem zwiedziły „policyjny areszt”. O pracy w tym miejscu opowiedział im funkcjonariusz pełniący, na co dzień służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Maluchy miały też okazję zobaczyć policyjny radiowóz, który cieszył się największym zainteresowaniem. Przedszkolaki z chęcią siadały za jego kierownicą wyobrażając sobie siebie w roli policjantów.

 

 

(EG)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.09.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES