- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Z MŁODZIEŻĄ O UŻYWKACH I 100. ROCZNICY POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

W Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach odbyło się szkolne podsumowanie programu „Dopalacze niszczą życie”. Uczniowie klas mundurowych na tę uroczystość przygotowali przedstawienie dot. skutków zażywania środków odurzających. Z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej młodzież przygotowała krótką lekcję historii.

 

W ramach programu „Dopalacze niszczą życie” w dniu 5 kwietnia br. szamotulscy i pniewscy policjanci gościli w Liceum Ogólnokształcącym w Pniewach. Na początku spotkania mundurowi oraz uczniowi mieli okazję do wysłuchania historii związanej z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowym Policji w Szamotułach insp. Sławomir Dziupiński, który swoimi słowami nawiązał do zaprezentowanej lekcji historii. Pan Komendant odebrał podziękowanie z rąk Dyrektora szkoły za 5-letnią współpracę.

 

W kolejnej części spotkania młodzież z klas mundurowych wystawiła przedstawienie dotyczące skutków zażywania dopalaczy. Następnie zaprezentowany został spot Marcjanny Prętkiej z LO w Pniewach, który zajął II miejsce w powiatowym konkursie „Dopalacze niszczą życie”. W przygotowanym spocie zauważyć możemy, że dopalacze to błędne przekonanie, iż jest to „pomocna dłoń” i ucieczka od problemów.

 

W trakcie spotkania profilaktyk Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Pani Urszula Gołąb przygotowały specjalną lekcję o szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Omówione zostały przypadki zatruć dopalaczami na terenie powiatu oraz kraju.  

 

W celu podsumowania spotkania wyświetlona została projekcja spotu filmowego dotyczącego szkodliwości dopalaczy, który przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

 

Podczas spotkania młodzież miała okazję porozmawiać z policjantami na temat wykonywanego przez nich zawodu i dowiedzieć się jakie są warunki przyjęć do służby w Policji. Policjanci przygotowali stoisko z ulotkami, między innymi promującymi zawód policjanta oraz przestrzegającymi przed zażywaniem substancji psychoaktywnych.

 

 

sierż. sztab. Ewelina Grabowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.04.2019

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES