- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Z seniorami o ich bezpieczeństwie

Policjanci z Szamotuł spotkali się z seniorami z Ostroroga. Mundurowi opisywali zagrożenia, które mogą ich spotkać w codziennym życiu. W celu poprawy bezpieczeństwa seniorów, podczas spotkania mundurowi przekazali słuchaczom poradniki oraz elementy odblaskowe.

 

W dniu 29 grudnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, spotkali się z seniorami z terenu naszego powiatu. Tym razem w działaniach profilaktycznych uczestniczyli seniorzy z Ostroroga.

 

Głównym celem spotkania było przekazanie seniorom wiedzy na temat metod i sposobów działania oszustów, a także przypomnienie podstawowych zasad unikania zagrożenia, w tym zagrożenia na drogach.

 

Chcemy, aby seniorzy byli świadomi tego, iż oszuści często chcą wykorzystać ich dobroduszność, przez co osoby starsze narażają się na utratę pieniędzy, które często oszczędzali przez większość swojego życia. Znane metody działania oszustów poparto przykładami z terenu powiatu szamotulskiego. Podczas spotkania sierż. sztab. Sandra Chuda omówiła m. in. metodę działania oszustów na wnuczka, na kolegę, na pracowników instytucji, na policjanta, na pracownika pogotowia ratunkowego, na domokrążcę itp. Policjanci zwrócili też uwagę, aby w nie dać się oszukać fałszywym wolontariuszom. Jak zawsze podczas rozmów z seniorami policjanci przestrzegali przed wpuszczaniem do domów obcych osób.

 

Kolejnym punktem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Osoby powyżej 65-roku życia są uczestnikami zdarzeń drogowych i wiek oraz doświadczenie życiowe nie pomagają im w 100 % uniknąć niebezpieczeństw. Właśnie dlatego st. post. Filip Paciura przypomniał o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania pieszych oraz rowerzystów. Aby seniorzy byli bezpieczniejsi otrzymali od funkcjonariuszy odblaskowe opaski.

 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów poradniki „Bezpieczne życie seniorów” dzięki którym będą mięli „pod ręką” wiele cennych wskazówek.

 

 

Spotkanie odbyło się w ramach programu prewencyjnego pod hasłem „Bezpieczne życie seniorów” , którego pomysłodawcą jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

 

 

31.12.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES