- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Za włamania grozi mu 10 lat więzienia

 

 

 

Pięć zarzutów kradzieży z włamaniem usłyszał mieszkaniec Wronek zatrzymany w miniony weekend. Mężczyzna jest podejrzany o włamania do budynków na ogródkach działkowych, garażu i piwnicy. Dodatkowo funkcjonariusze dotarli do podejrzanego o paserstwo.

 

Na początku czerwca, policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do altanek i pomieszczeń gospodarczych m. in. w Szamotułach

 

W dniu 9 czerwca br., dzięki uzyskanej informacji, szamotulscy kryminalni natrafili na trop osoby, u której mógł znajdować się sprzęt utracony przez poszkodowanych w wyniku tych włamań. Mężczyzna oferował go do sprzedaży na portalu internetowym. Policjanci dotarli do mieszkańca Wronek, u którego zabezpieczyli m.in. pochodzącą z kradzieży kosiarkę, podkaszarkę elektryczną, piłę spalinową, przewód elektryczny, leżaki itp. 30-latek został zatrzymany.

 

Funkcjonariusze zatrzymali też 34-letniego wronczanina, od którego 30-latek zakupił pochodzący z kradzieży sprzęt.

 

W trakcie prowadzonych przesłuchań, policjanci przedstawili zarzut paserstwa 30-latkowi. Funkcjonariusze ustalili też, iż 34-latek , który został zatrzymany najprawdopodobniej włamał się do niejednej altanki. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem. Do przestępstw doszło w okresie od 6 maja do 9 czerwca w Szamotułach, w Ostrorogu, a także w Drezdenku. Mężczyzna jest podejrzany o to, że z altanek, garażu i piwnicy kradł to, co wydawało mu się cenniejsze. Z pomieszczeń, do których się włamał zniknęły  m. in. kosiarka, podkaszarka, przewody elektryczne, piła spalinowa, wkrętarka, rower, sprzęty ogrodowe, części do pojazdów (np. klocki hamulcowe, filtry, rozrząd, drążek stabilizacyjny itp.).

 

Zarówno 30-latek jak i 34-latek przyznali się do zarzucanych czynów.

 

Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia. Za paserstwo do 5 lat.

 

 

 

 

13.06.2018

 

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES