- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zachowaj ostrożność na drogach

Policjanci przestrzegają aby zachować ostrożność na drogach ! Jak wynika z policyjnych statystyk, niskie temperatury nie sprzyjają kierowcom. Tylko wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do 12 zdarzeń drogowych.

 

Niekorzystne warunki atmosferyczne wczoraj dały o sobie znać. Na terenie powiatu szamotulskiego doszło do 11 kolizji drogowych oraz jednego wypadku drogowego.

 

Kolizje zaistniały we Wronkach, w Dusznikach, w Kaźmierzu, w Szamotułach, w Brodziszewie, w Pamiątkowie, w Pólku oraz w Zalesiu.

 

Wypadek drogowy miał miejsce we Wronkach na ulicy Mickiewicza. Około godziny 17.30 kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi Lancer na prostym odcinku drogi uderzył w kobietę oraz 9-letnią dziewczynkę, które przechodziły przez jezdnię na przejściu dla pieszych. Kobieta oraz dziecko zostały przewiezione do szpitala. Dziecko doznało ogólnych potłuczeń ciała. Obrażenia kobiety wstępnie zostały uznane za niezagrażające życiu, jednak naruszające czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

W przypadku 5 zaistniałych wczoraj kolizji drogowych kierujący pojazdami nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracili panowanie nad pojazdami. 
Poważnych obrażeń doznał kierujący samochodem marki Renault Laguna, który około godziny 8.20 we Wronkach na ul. Rzecińskiej wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo.

 

Dlatego tez policja przestrzega aby zachować na drogach rozwagę. Okres zimowy wiąże się z tym, że drogi mogą być śliskie w związku z powyższym warto zdjąć nogę z gazu.

 

03.12.2013

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES