- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zachowajmy ostrożność na drogach

Zimowa aura dała się wczoraj we znaki kierowcom. Policjanci interweniowali 8 razy w związku z zaistniałymi zdarzeniami drogowymi. Dwa z nich zakończyły się poważniejszymi obrażeniami.

 

Wczoraj (3 stycznia br.) na terenie powiatu szamotulskiego doszło do 8 zdarzeń drogowych. Łatwo można było zaobserwować, że często ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, co powodowało, iż samochody wpadały w poślizg.

 

Do zdarzeń doszło w Pęckowie, w Kaźmierzu, w Kłodzisku, w Pniewach, w Pamiątkowie oraz w Kobylnikach.

 

Jedno z najpoważniejszych tego dnia zdarzeń zaistniało przed godziną 7 w Kłodzisku. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 53-letni kierujący samochodem marki Opel Movano, na zaśnieżonej jezdni stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z 34-letnią kierującą samochodem marki Mazda. Kobieta doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy. Sprawę wyjaśniają policjanci z Wronek.

 

Kolejne zdarzenie, które zakończyło się poważnymi obrażeniami poniesionymi przez kierującą samochodem miało miejsce około godziny 9.30 w Kaźmierzu. Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu wynikało, iż 61-letnia kierująca samochodem marki Toyota najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad samochodem i zjechała na pobocze uderzając w drzewo. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Sprawę wyjaśniają policjanci z Szamotuł.

 

Mając na uwadze warunki panujące na drogach, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdami.

 

mł. asp. Sandra Chuda

 

04.01.2019

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES