- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zatrzymane prawo jazdy

W związku ze stworzeniem realnego zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierującemu samochodem. Mężczyzna na terenie zabudowanym wyprzedzał samochody na podwójnej ciągłej i na powierzchni wyłączonej z ruchu. Przekroczył dozwolona prędkość o ponad 30 km/h. Sąd zadecyduje czy odzyska uprawnienia. 

 

Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 24 sierpnia br. po godzinie 10.00. Policjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili kontrolę statyczną pojazdów na ulicy Bolesława Chrobrego w Szamotułach. Policjanci zauważyli kierującego skodą fabią, który wyprzedzał samochody nie stosując się do znaków poziomych: linia podwójna ciągła, powierzchnia wyłączona z ruchu oraz strzałka kierunkowa. Dodatkowo po zmierzeniu jego prędkości okazało się, że jechał o ponad 30 km/h za szybko.

 

Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Szamotuł. W związku ze stworzeniem realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyźnie uprawnień do kierowania samochodem.

 

Ponadto po wyjaśnieniu sprawy, do sądu zostanie przekazany wniosek o ukaranie sprawcy wykroczeń.

 

Mężczyźnie grozi kara grzywny. Ponadto sąd zadecyduje czy mężczyzna straci czy odzyska prawo jazdy.

 

25.08.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES