- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zatrzymani za kradzież zabawek

Policjanci z Szamotuł zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o kradzież zabawek. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na ponad 500 zł. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

 

W miniony wtorek (26.09) około godziny 7 policjanci z Szamotuł otrzymali zawiadomienie o kradzieży, do której doszło w jednym z miejscowych marketów.

 

Ze zgłoszenia wynikało, iż nieznany mężczyzna, wykorzystując nieuwagę kasjerek ukradł trzy zestawy klocków, których wartość wyniosła  ponad 500 zł.

 

Policjanci zabezpieczyli monitoring sklepowy, na którym rozpoznali podejrzewanego o kradzież mężczyznę. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec gminy Szamotuły.

 

Na jednej z ulic miasta mundurowi zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że 37-latek kradzież zaplanował wspólnie z kolegą, który czekał na niego przed marketem. Mundurowi po tych ustaleniach zatrzymali również 34-letniego mieszkańca gminy Ostroróg, który przebywał nieopodal. Drugi z podejrzewanych miał w swoim bagażu klocki, identyczne jakiego zostały skradzione w sklepie.

 

Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanych mężczyzn do szamotulskiej komendy Policji i osadzili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Następnego dnia (27 września) podejrzewani usłyszeli zarzuty kradzieży.

 

Postępowanie w sprawie prowadzą szamotulscy dochodzeniowcy.  Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

 

 

(EG)

 

 

 

28.09.2017

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES