- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zatrzymani za kradzieże bydła

Policjanci z Szamotuł zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzewanych o liczne kradzieże bydła i sprzętu rolnego. Do przestępstw dochodziło od kilku miesięcy na terenie powiatu szamotulskiego. Teraz za to przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach w dniach 9-11 maja br. zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzewanych o liczne kradzieże. Według ustaleń funkcjonariuszy, mężczyźni okradali przedsiębiorstwa rolne w Kobylnikach i Szczuczynie.

Sprawcy od początku lutego do 7 maja br. mogą mieć związek z kradzieżą 7 sztuk bydła opasowego, 8 sztuk aparatów udojowych, 20 worków mleka w proszku oraz 4 worków paszy dla zwierząt. Łączna kwotę strat oszacowano na ponad 60 tys. złotych.

Podczas policyjnej akcji, mundurowi odzyskali skradzionego przez mężczyzn m.in.: byka o wartości 7 tys. złotych, część aparatów udojowych oraz zabezpieczyli faktury ze sprzedaży pozostałego bydła w ubojni.

Zatrzymani czterej mężczyźni to mieszkańcy powiatu szamotulskiego w wieku od 21 do 37 lat, piąty zatrzymany to 23-letni mieszkaniec Kostrzyna. Wszyscy usłyszeli już zarzut kradzieży, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

13.05.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES