- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zatrzymanie poszukiwanego Europejskim Nakazem Doprowadzenia

W nocy 9 stycznia kryminalni z Szamotuł po policyjnym pościgu zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Kierujący jechał na „podwójnym gazie” oraz był poszukiwany.

 

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych obserwacji w miejscowości Kaźmierz zauważyli podejrzany samochód marki Subaru. Kierujący Subaru obserwował teren posesji na jednej z ulic. Kiedy mężczyzna dostrzegł nieoznakowany radiowóz zaczął uciekać. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. 
 

Kryminalni ruszyli w pościg za oddalającym się samochodem używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca pomimo wydanego przez funkcjonariuszy wyraźnego sygnału do zatrzymania, zignorował go i kontynuował ucieczkę. Nieodpowiedzialny kierujący samochodem Subaru za miejscowością Kiączyn na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w przydrożne drzewo. Kryminalni zatrzymali mężczyznę i na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, gdyż  kierowca uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec Poznania poszukiwany Europejskim Nakazem Doprowadzenia, oraz poszukiwany przez wydział do spaw z przestępczością samochodową. W trakcie czynności od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu z ust. Do pomocy kryminalnym przyjechali dzielnicowi z Szamotuł i policjanci z Dusznik. 38-latek w asyście policji został przetransportowany karetką do Szpitala w Szamotułach, gdzie mężczyźnie pobrano krew do ustalenia ilości alkoholu we krwi i udzielono niezbędnej pomocy.

 

W trakcie przeprowadzanych przez policjantów czynności w szpitalu mieszkaniec Poznania poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miał wtedy ponad promil alkoholu. Kryminalni ustalili, że mężczyzna jest podejrzewany o kradzież z włamaniem do samochodu Renault w Poznaniu oraz w przeszłości był karany za kradzieże, kradzieże z włamaniem, rozboje oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. 

 

 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego. PonadtoFunkcjonariusze z Poznania przedstawili zatrzymanemu łącznie 11 zarzutów kradzieży samochodów. Sąd wobec 38-latka orzekł tymczasowy areszt.

 

 

 

 

 

 

12.01.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES