- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zdarzenie drogowe na 'podwójnym gazie'

TO kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podejrzewany jest 38-latek z terenu gminy Szamotuły. Policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę zastali go przy samochodzie, którym wjechał do rowu.

 

O tym, że jazda po alkoholu nie popłaca z pewnością wie większość z nas. Niestety tą wiedzą najprawdopodobniej nie wykazał się 38-letni mieszkaniec gminy Szamotuły.

 

W ubiegłym tygodniu, w nocy z 6 na 7 października br., policjanci z szamotulskiej patrolówki kontrolowali teren gminy Szamotuły. W Lipnicy zauważyli, iż w przydrożnym rowie znajduje się mercedes. Policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę stojącego przy mercedesie oraz na odjeżdżający z miejsca inny samochód.

 

Po zatrzymaniu go do kontroli, w rozmowie z naocznymi świadkami zdarzenia, funkcjonariusze wstępnie ustalili przebieg kolizji.

 

Wszystko wskazywało na to, iż stojący przy mercedesie mężczyzna, chcąc wykonać manewr skrętu stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Już sami świadkowie, którzy po wszystkim zatrzymali się, żeby zobaczyć czy ktoś nie potrzebuje pomocy, czuli od mężczyzny zapach alkoholu. Policjanci, którzy wylegitymowali 38-latka również potwierdzili te spostrzeżenia.

 

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Miał on ponad 1,70 promila alkoholu w organizmie. 38-latek trafił więc do policyjnego aresztu.

 

Kryminalni z szamotulskiej komendy przysłuchali świadków i wykonali wstępne czynności w sprawie.

 

Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie 38-latkowi zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

 

Sprawa jest w toku. Mężczyźnie grozi nawet kara więzienia.

 

(S.Chuda)

 

09.10.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES