- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Zdarzenie drogowe z nietrzeźwym motocyklistą

Prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie miał kierujący motocyklem, który brał udział w zdarzeniu drogowym w Szamotułach. Motocyklista, który uderzył w dwa samochody, trafił do szpitala. Sprawę wyjaśnia szamotulska policja.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 20 października br. około godziny 19 na ul. Krasickiego w Szamotułach. Interweniujący policjanci drogówki wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Szczegółowe jego okoliczności oraz przyczyny są wyjaśniane w ramach prowadzonego postępowania. 

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 35-letni mieszkaniec gminy Szamotuły, kierując motocyklem marki Yamaha, zderzył się ze znajdującym się na przeciwnym pasie ruchu passatem (którym kierował 62-letni mieszkaniec Szamotuł), a następnie uderzył w zaparkowany samochód marki Volvo.  Wersje zdarzenia przedstawione przez dwóch kierujących pojazdami nieco różniły się od siebie.

 

Od kierującego motocyklem policjanci wyczuli woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, iż 35-latek kierował pojazdem na „podwójnym gazie”. Mężczyzna miał 1,68 promila alkoholu w organizmie. 35-latek został przetransportowany do szpitala.

 

Na miejscu zdarzenia policjanci sporządzili niezbędną dokumentację. Funkcjonariusze zabezpieczyli passata oraz yamahę do celów procesowych. Postępowanie w sprawie trwa. Prowadzą je policjanci z Szamotuł.

 

Bez względu na to, kto był winny spowodowania zdarzenia drogowego, motocykliście grozi kara więzienia za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.


(SCh)

 

24.10.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES