- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, istnieje podejrzenie , że był pod wpływem narkotyków- stracił prawo jazdy

25-latek z gminy Buk przekroczył dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o prawie 70 km/h. Funkcjonariusze podejrzewają też, że znajdował się pod wpływem narkotyków. Pobrano mu krew do badań. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

26.11.2017 r. około godziny 9. 00 policjanci z Szamotulskiej drogówki pełnili służbę w okolicy Sędzinka. W tej właśnie miejscowości zauważyli kierującego samochodem marki Volkswagen Golf, który poruszał się ze znaczną prędkością. Gdy policjanci dokonali pomiaru, okazało się, że  kierujący jedzie z prędkością 118 km/h, na terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Takie przekroczenie prędkości wiąże się z zatrzymaniem uprawnień do kierowania samochodem.

 

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Buk. W trakcie kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości- był trzeźwy. Nadpobudliwe zachowanie kierującego i zaczerwienione białka oczu nie dawały jednak spokoju funkcjonariuszom. Policjanci podejrzewali, że 25-latek znajduje się pod wpływem narkotyków lub też może posiadać przy sobie jakieś zabronione przedmioty lub substancje. Mężczyzna później przyznał policjantom, że wcześniej zażywał amfetaminę.

 

Na miejsce kontroli przyjechał przewodnik psa służbowego wraz z psem, który sprawdził pojazd pod kątem środków odurzających i psychotropowych. Policjanci nie ujawnili przy mężczyźnie, ani w pojeździe narkotyków, co nie zmieniało faktu, iż istniały podejrzenia, że 25-latek może znajdować się pod ich wpływem.

 

Za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy. W związku z podejrzeniem, iż 25-latek może znajdować się pod wpływem narkotyków, policjanci pojechali z nim do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Wyniki będą znane w terminie późniejszym. W tedy okaże się, że 25-latek odpowie również za przestępstwo kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających.

 

(S. Chuda)

 

27.11.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES