Zostań w domu! Zakupy zrobimy za Ciebie!

 

 

 

#samopomoc rozwija skrzydła – pomożemy w potrzebie!

 

Zostań w domu! Apel skierowany jest w szczególności do osób starszych i schorowanych, dla których ryzyko związane z zakażeniem koronawirusem jest największe. Co jednak z tymi, którzy z domu wyjść muszą?

 

„Obawiacie się o swoje zdrowie i wolicie pozostać w domu? Macie problem ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem zwierzaka lub zakupem lekarstw w aptece? Znacie kogoś, kto może potrzebować takiej pomocy? Zgłoście się do nas!” – czytamy na plakacie. Początkowo oddolna inicjatywa przeradza się w zorganizowaną akcję.

 

- Swoje działania kierujemy do osób, które z różnych powodów powinny pozostać w domu na czas zagrożenia epidemicznego – mówi Anna Sobol, przedstawicielka organizacji pozarządowych.

 

Wolontariusze i społecznicy pomogą wszystkim potrzebującym w codziennych czynnościach wymagających opuszczenia domu.

 

Zgłoszenia przyjmowane są codziennie pomiędzy godz. 10:00 a 16:00 pod numerem +48 505 511 326.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia, koordynator zweryfikuje jakiej pomocy potrzebuje dana osoba. Następnie przekaże zgłoszenie do wolontariusza, z którym potrzebujący ustali szczegóły.

 

Każdy z wolontariuszy wyposażony będzie w identyfikator, który zwiększy potrzebę bezpieczeństwa. Zachowajcie jednak czujność! Działania podejmowane będą na wyraźną prośbę potrzebujących. Jeśli nie potwierdzicie swojej potrzeby, a ktoś poprosi was o pieniądze na zakupy – skontaktujcie się z koordynatorem.

 

- Tworząc grupę #samopomoc nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu – mówi rzecznik prasowy SP ZOZ w Szamotułach, Michał Wasielewski - W porozumieniu ze Starostą Szamotulskim, Beatą Hanyżak, Burmistrzem Miasta i Gminy Szamotuły, Włodzimierzem Kaczmarkiem, Przewodniczącym Komisji Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Rady Powiatu, Przewodniczącym Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Sportu Rady Miasta i Gminy Szamotuły, Dyrektorem SP ZOZ w Szamotułach, przedstawicielami stowarzyszeń, fundacji i społecznikami uznaliśmy, że najlepiej wykorzystają potencjał internetowej społeczności właśnie przedstawiciele organizacji pozarządowych., którzy mają największe doświadczenie w tego typu akcjach.Cieszymy się, że znalazły się osoby chętne do ukierunkowania działań. W dalszym ciągu zachęcamy do działań w najbliższym otoczeniu!

 

Dbajmy o siebie!

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES