fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości

Sąd zadecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla kierującego, który został zatrzymany przez policjantów z Pniew po wypadku drogowym. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz o potrącenie pieszej, która w poważnym stanie trafiła do szpitala.

W dniu 2 listopada br. policjanci interweniowali w związku ze zgłoszonym wypadkiem drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Słonecznej w Pniewach.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż kierujący samochodem marki Suzuki potrącił 71-letnią mieszkankę Pniew, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Z rozpoznania wynikało, iż samochodem kierował 64-letni mieszkaniec Pniew. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Po sprawdzeniu przez policjantów stanu trzeźwości podejrzanego o kierowanie samochodem okazało się, iż mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0,76 promila alkoholu w organizmie.

W związku z powyższym 64-latek został zatrzymany, a policjanci zebrali niezbędny materiał dowodowy w sprawie. Mundurowi przesłuchali obecnych na miejscu zdarzenia świadków oraz wykonali oględziny, a także pozostałą niezbędną dokumentację.

Dzisiaj, na wniosek policji i prokuratora mężczyzna stanął przed sądem na rozprawie aresztowej. Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego, którego następstwem może być spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Sąd, na podstawie zebranych przez policję i prokuraturę materiałów zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

asp. Sandra Chuda

 

04.11.2021

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne