fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

„BO ŻYCIE JEST W NASZYCH RĘKACH”

Mamy to! 
 
„BO ŻYCIE JEST W NASZYCH RĘKACH”
 
Obecność AED ma priorytetowe znaczenie w tych miejscach, do których dotarcie zawodowych ratowników w ciągu kilku minut jest niemożliwe lub bardzo utrudnione. W szczególności takim miejscem jest przedszkole, do którego uczęszcza coraz więcej dzieci, które mają różne choroby i dysfunkcje, często jeszcze nierozpoznane.
 
Instalacji AED mogą towarzyszyć dodatkowo wydarzenia, które nie tylko wesprą edukuję społeczności w zakresie udzielania pierwszej pomocy i użycia AED, ale również przyczynią się do integracji społeczności oraz wspierania budowy postaw obywatelskich, jakie w dzisiejszych czasach są tak istotnym czynnikiem tworzenia więzi międzyludzkich.
 
Taka motywacja posłużyła panu Michałowi Białuskiemu, ówczesnemu Zastępcy Przewodniczącej Rady Rodziców, Joannie Jankowskiej Skarbnikowi Rady Rodziców oraz Emili Duda Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Przedszkola „U Reksia” do podjęcia decyzji w sprawie organizacji AED z kluczem pediatrycznym dla placówki. Inicjatywa miała na celu objęcie pomocą zarówno przedszkolaków, jak i również całą społeczność gminy Chrzypsko Wielkie, w które jest gminą turystyczną, co ma w kontekście niesienia pomocy podwójne znaczenie. Zbiórkę funduszy rozpoczęto poprzez poszukiwanie sponsorów. Inicjatywa zakończyła się sukcesem dzięki podtrzymaniu decyzji przez obecną Radę Rodziców i kontynuacji projektu zakupu AED. Teraz możemy powiedzieć - Mamy to! W maju 2024 roku na budynku przedszkola zamontowano specjalną kapsułę z AED, która niewątpliwie znacznie poprawi poziom bezpieczeństwa zarówno przedszkolaków, wszystkich mieszkańców gminy jak i turystów. Zakupiony został także zestaw treningowy AED, aby propagować zajęcia z zakresu udzielania pomocy z użyciem AED. Uważamy, że należy tą szczytną inicjatywę nagłośnić.
 
Dziękujemy szczególnie sponsorom dzięki którym zakup był możliwy. Lista ich jest bardzo długa, dlatego pod kapsułą znalazła się specjalna tablica, która upamiętnia naszych darczyńców. Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół za wsparcie działań Rady Rodziców Przedszkola „U Reksia” oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby projekt został zrealizowany i mógł służyć społeczeństwu.
 
Z wyrazami szacunku
Przewodnicząca
Rady Rodziców
Przeczytaj również
Popularne