fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Chciał uciec policjantom-trafił do aresztu

Szamotulscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Kaźmierz, który próbował uciec przed kontrolą drogową. Nieudolna ucieczka została zakończona w Szamotułach. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem i był poszukiwany. Najbliższy czas spędzi w więzieniu.

W dniu 16 listopada br. po godzinie 15, w Szczepankowie, policjanci szamotulskiej drogówki zauważyli samochód marki Volkswagen Golf. Mundurowi posiadali informacje, iż kierujący tym samochodem może „być na bakier” z przepisami ruchu drogowego.

Policjanci zawrócili więc za mężczyzną i dali mu sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierujący widząc to przyspieszył i zaczął uciekać. W Szamotułach do pościgu przyłączył się radiowóz miejscowej patrolówki. Mężczyzna próbował swoich sił uciekając ul. Ostrorogską, Żwirki i Wigury, Zimową i Wiosenną. Na tej ostatniej doprowadził do zderzenia z jednym z radiowozów.

Po nieudolnej próbie ucieczki, policjanci obezwładnili i zatrzymali kierującego. Okazało się, iż był to 26-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz. Mężczyzna jechał razem z 33-letnim pasażerem. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnym systemie okazało się, iż posiadane przez policjantów podejrzenia były słuszne. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a co więcej był poszukiwany, gdyż miał do odbycia karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia.

Dodatkowo samochód, którym się poruszał posiadał tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Po dokładnym jego sprawdzeniu, okazało się, iż nie został dopuszczony do ruchu na terenie naszego kraju. Mężczyźnie pobrano też krew do badań w celu sprawdzenia, czy kierował samochodem pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co polskie prawo przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Dodatkowo, został również przesłuchany w charakterze podejrzanego o popełnienie wykroczeń- spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz bez wymaganych uprawnień. Mężczyzna został również przesłuchany do wcześniejszych przewinień. Po otrzymaniu wyników badań toksygologicznych, okaże się również czy 26-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków.

Po przesłuchaniu, mężczyzna trafił do najbliższego aresztu w celu odbycia kary wcześniej wymierzonej mu przez sąd.

asp. Sandra Chuda

 

 

 

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne