fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Duszniccy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzieże m.in. paliwa

Wspólna praca policjantów z Zespołu ds. Wykroczeń z Szamotuł z policjantami z Dusznik doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podejrzanego o kradzieże paliwa oraz tablic rejestracyjnych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W lipcu, w sierpniu oraz we wrześniu, policjanci otrzymali zawiadomienia o kradzieżach paliwa. Do zdarzeń doszło w Sękowie oraz dwukrotnie w Pniewach. Sprawca za każdym razem tankował paliwo za około 250 zł.

Po przeanalizowaniu zgłoszeń przez policjantów z szamotulskiego zespołu ds. wykroczeń, okazało się, iż wszystkie te sprawy łączył jeden samochód. Sprawca poruszał się BMW.  Policjanci ustalili też, iż sprawca posługiwał się tablicami rejestracyjnymi, które pochodziły z kradzieży w Otorowie. To jednak nie pomogło w ukryciu tożsamości złodzieja.

Policjanci pracujący nad sprawami, dzięki dokonanym ustaleniom natrafili na trop mężczyzny, podejrzanego o niniejsze kradzieże. Wytypowany mężczyzna, to 23-letni mieszkaniec gminy Szamotuły. Został zatrzymany w miniony piątek (15 października br.) przez policjantów z Posterunku Policji w Dusznikach.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z kodeksu karnego. Wszystkie wykroczenia kradzieży zostały połączone w jedną sprawę kryminalną z uwagi na działanie przez podejrzanego w krótkich odstępach czasu w podobny sposób.

Za kradzież 23-latkowi grozić może do 5 lat więzienia.

 

asp. Sandra Chuda

 

 

18.10.2021

Przeczytaj również
Popularne