fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

I Ty możesz zapobiegać przemocy

Przemoc rówieśnicza oraz przemoc domowa, to główne tematy spotkania, które odbyło się w minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Chełmnie.

W minionym tygodniu (27 października) policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach spotkały się z uczniami klas VI, VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „I Ty możesz zapobiegac przemocy”, a jego celem było uświadomienie młodzieży, że na przemoc zawsze należy reagować.

Policjantki omówiły problematykę przemocy rówieśniczej oraz przemocy w rodzinie podając jej przykłady. Podkreślono również, że każdy może i powinien zapobiegać przemocy oraz, że nigdy nie powinno pozostawać się obojętnym na takie negatywne zjawisko.

W trakcie spotkania młodzież miała okazję obejrzeć film prezentujący skutki obojętności na przemoc.

Spotkanie było też okazją do uświadomienia młodzieży, jakie konsekwencje mogą grozić nieletnim za stosowanie wszelkiego rodzaju przemocy rówieśniczej.

 

 

02.11.2021

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne