fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Jechał bez uprawnień. Wcześniej stracił je za znaczne przekroczenie prędkości

Policjanci z Pniew zatrzymali kierującego, który kilka dni wcześniej stracił na trzy miesiące prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości. Wcześniej mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Nowego Tomyśla. Teraz za jazdę bez uprawnień, mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego odpowie przed sądem.

W nocy z 7 na 8 maja br. policjanci z pniewskiego Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, w Pniewach na ul. Poznańskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Fiat Seicento.

Po wylegitymowaniu kierowcy, okazało się, iż był to 20-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż w dniu 5 maja br. stracił na trzy miesiące prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości. 20-latek został wówczas zatrzymany do kontroli w Rudnikach przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Nowego Tomyśla. Mężczyzna stracił wtedy prawo jazdy, a dodatkowo policjanci nałożyli na niego wysoką grzywnę.

Tym razem kontrola nie zakończyła się na wysokim mandacie karnym. Policjanci z Pniew udaremnili mu dalszą jazdę i sporządzili dokumentację, na podstawie której, wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szamotułach.

W przypadku kierowania samochodem bez wymaganych uprawnień maksymalna grzywna może wynieść do 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, za jazdę bez uprawnień sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami.

asp. Sandra Chuda

 

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne