fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Jeden długi weekend- sześcioro nietrzeźwych kierujących pojazdami

W trakcie długiego listopadowego weekendu nasi policjanci interweniowali w związku z sześcioma nietrzeźwymi kierującymi pojazdami. Rekordzista miał 2, 8 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości zatrzymanym grozi kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Od piątku 29 października do wtorku 2 listopada policjanci interweniowali pięć razy w związku z sześcioma nietrzeźwymi kierującymi pojazdami. Interwencje przeprowadzane były w Szamotułach, w Otorowie, we Wronkach, w miejscowości Stare Miasto oraz w Pniewach.

Wśród ujawnionych nietrzeźwych kierujących było pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Najwyższy niechlubny wynik badania uzyskał 26-letni kierujący samochodem marki Volkswagen Passat w miejscowości Stare Miasto. Do zdarzenia doszło w dniu 1 listopada około godziny 16.20. Ze zgłoszenia wynikało, iż mężczyzna zjechał na pobocze i uderzył w zaparkowany samochód marki Toyota. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż miał aż 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a gdy wytrzeźwiał został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Do nietypowej interwencji doszło w nocy 1 listopada (około godziny 0.30) na ul. Sierakowskiej we Wronkach. Tam policjanci, podczas jednej interwencji zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodem. Zatrzymani mężczyźni jechali razem. Najpierw samochodem kierował 40-latek, a później jego 20-letni znajomy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzn okazało się, iż 40-latek miał 1,52 promila alkoholu w organizmie, natomiast 20-latek 1,18 promila alkoholu w organizmie. Podejrzani o kierowanie samochodem zostali zatrzymani, a gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywnę.

asp. Sandra Chuda

 

04.11.2021

za: https://szamotuly.policja.gov.pl/

Przeczytaj również
Popularne