fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Jeden weekend - pięciu nietrzeźwych kierujących

W minioną sobotę oraz niedzielę, na drogach naszego powiatu zatrzymano pięcioro podejrzanych o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Najwyższy niechlubny wynik badania stanu trzeźwości uzyskała mieszkanka Kaźmierza, która została zatrzymana przez patrol z Szamotuł.

Od 25 do 26 października br. policjanci na terenie naszego powiatu interweniowali wobec pięciu osób, które są podejrzane o  kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu.

Zdarzenia miały miejsce w Dusznikach, w Pniewach, w Szamotułach, w Kaźmierzu oraz na terenie gminy Pniewy. Zatrzymani podejrzani o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości, to 40-letni mieszkaniec Dusznik, 25-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, 29-letni obywatel Gruzji, 44-letnia mieszkanka Kaźmierza oraz 44-letni mieszkaniec gminy Pniewy.

Najwyższy niechlubny wynik badania uzyskała podejrzana o kierowanie nissanem w Kaźmierzu. Do zdarzenia doszło w nocy 26 września br. Patrol z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zauważył, iż kierująca samochodem kobieta ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Policjanci zatrzymali więc ją do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kobiety okazało się, iż miała 1,96 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze udaremnili kobiecie dalszą jazdę.

Teraz we wszystkich powyższych sprawach toczyć się będą postępowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia, grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami.

asp. Sandra Chuda

 

 

01.10.2021

Przeczytaj również
Popularne