fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kolejna dotacja dla Szpitala. Tym razem na zieleń!

 

 

Szpital Powiatowy w Szamotułach jako jedyna placówka medyczna z Wielkopolski uzyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dotację 250 tys. zł na poprawę „bioróżnorodności”. 

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na montaż tzw. zielonych ścian. Na specjalnie zaprojektowanej konstrukcji zamontowane zostaną panele z doniczkami i systemem nawadniania. Zielone ściany będą witały pacjentów przy wejściach do szpitala oraz na centralnej klatce schodowej. Oprócz tego na terenie szpitala posadzone zostaną nowe krzewy, byliny oraz drzewa.

Celem działania jest poprawa jakości powietrza oraz pozytywny wpływ na samopoczucie pacjentów. Podniesiemy też estetykę obiektu – mówi dyrektor szpitala Remigiusz Pawelczak.

Znaczna część budynków SP ZOZ w Szamotułach została zmodernizowana. Ruszają kolejne inwestycje: Centrum Diagnostyczne, nowa Pracownia Endoskopii, zaraz potem nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zazielenienie budynku będzie kolejnym krokiem do stworzenia zdrowszego, bardziej zrównoważonego szpitalnego środowiska.

Przeczytaj również
Popularne