fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Minister ze Starostą o inwestycjach w szpitalu

W piątek (6 maja) SP ZOZ w Szamotułach odwiedzili Minister Grzegorz Piechowiak wraz ze Starostą Beatą Hanyżak. Z dyrekcją szpitala omawiano aktualny stan inwestycji realizowanych w ramach funduszy pozyskanych przez Powiat Szamotulski z Polskiego Ładu.

Zakres projektu to kolejna kilkumilionowa inwestycja w Szpital. Obejmuje zakup  nowoczesnych sprzętów na oddziały szpitalne, między innymi: wieży laparoskopowej, aparatu do znieczulania, stołu zabiegowego na Blok Operacyjny. Zostaną przebudowane: wejście do budynku, sale obserwacyjne dla chorych; zbudowany będzie magazyn na odpady medyczne. Zespoły Ratownictwa Medycznego zostaną doposażone w specjalistyczny nowoczesny sprzęt ratujący życie.

Łączna wartość projektu to 4,1 mln złotych. Powiat Szamotulski przeznaczył 820 tys. złotych jako wkład własny do projektu.

Dyrektor Szpitala podziękował posłowi i ministrowi Grzegorzowi Piechowiakowi oraz staroście Beacie Hanyżak za tak dużą pomoc finansową dla naszej placówki zdrowia. Dzięki  tej współpracy pacjenci szpitala jeszcze w tym roku zauważą pozytywne zmiany. 

 

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13, 64-500 Szamotuły

Przeczytaj również
Popularne