fb
Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

NFZ zachęca do uczestnictwa w programie „Profilaktyka 40 Plus”

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Szamotulskiego,
 
Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ zachęca do uczestnictwa w programie „Profilaktyka 40 Plus”.
 
Program „Profilaktyka 40 Plus” jest krokiem do odbudowy zdrowia Polaków po pandemii, która negatywnie wpłynęła na ich stan zdrowia.
 
Stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii powodujący liczne zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w tym związana z nim zmiana stylu życia, wpłynęły przede wszystkim na ograniczenie aktywności fizycznej oraz wzrost natężenia stresu, potęgując przy tym ryzyko zachorowania na najczęstsze choroby tzw. cywilizacyjne, takie jak choroby układu krążenia czy choroby metaboliczne.
 
Trzeba zauważyć, że w związku pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m. in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Właśnie dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt później diagnozy.
 
Głównym celem programu jest ocena efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40 roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych.
 
 
Przeczytaj również
Popularne